20.10.2018 proběhl ve Valašském Meziříčí Přebor Zlínskoho kraje v bowlingu 2018

ZK logo zmenšenĂ©3             Přebor Zlínského kraje v bowlingu 2018 je spolufinancován Zlínským krajem.

 Více než tři měsíce snažení jak hráčů tak organizátorů byly završeny historicky prvním Přeborem Zlínského kraje v bowlingu, který organizoval právě náš Bowlingový klub. Na jediných třech bezšňůrových hernách v našem kraji (Bowling Club Holešov, Xbowling Valašské Meziříčí a U Barcuchů ve Zlíně) bojovalo po celé léto celkem 107 hráčů ve třech výkonnostních kategoriích (amatéři, hráči s průměrným výkonem do 170 bodů a hráči nad 170 bodů) o to, aby si zajistlo účast ve finále. Tohoto privilegia se dostalo prvním 18 hráčům či hráčkám v každé kategorii.

Velice nás těší, že největší účast v kvalifikaci byla v kategorii Amatéři (tedy hráči neregistrovaní nebo s výkonností do 130 bodů), kterých bylo celkem 48! Jsme tomu moc rádi, protože je to velká naděje do budoucna na rozšíření řad aktivních, pravidelně hrajících a soutěžních hráčů, což bylo jedním z cílů této akce.

Vlastní finále probíhalo celou sobotu v milém a přátelském prostředí herny Xbowling Valašské Meziříčí.

Hned ráno se sešli učastníci finále kategorie Amatéři, kteří po krátkém tréninku odehráli čtyři kvalifikační hry. Nejlepších šest z této kvalifikace postupilo do finále, kde každý odehrál další dvě hry a jako třetí se mu započítával průměr z her kvalifikačních. Celému tomuto zápolení od začátku dominovala Bohdana Korytářová, která si zcela jasně "vykoulela" prvenství v této kategorii (průměrný nához 193,3 bodů, v kvalifikaci 199,0 bodů!).

V poledne nastoupili na dráhy vítezové kvalifikace kategorie B. Ti měli za úkol odehrát her šest, postupový klíč do finále a jeho herní systém byl stejný, jako u kategorie předchozí. Zde zvítězil Petr Hasala, který si celkem těsný postup z prvního místa po kvalifikaci pojistil finálovým průměrným náhozem 209,0 bodů (celkově 189,9 bodů).

V pozdním odpoledni pak celý den završil zápolením o posty (a pocty) nejvyšší mezi špičkovými hráči a hráčkami kategorie A. Hrálo se stejným systémem jako v kategorii B, přičemž se po všech osmi soutěžních hrách nakonec z vítězství radoval David Klein s celkovým průměren 215,0 bodů (ve finálových dvou hrách ovšem s průměrem 263 bodů!).

Všichni finalisté obdrželi kromě pohárů a věcných cen i nemalé finanční příspěvky, což nebývá u turnajů této úrovně vůbec zvykem! V každé kategorii byla také vyhlášena a oceněna nejlepší žena a navíc ještě i "nejpilnější" hráči z kvalifikací.

K celkově příjemné atmosféře celého dne přispěla nejen bezchybná a pečlivá práce organizátorů (zejména hlavního rozhodčího Petra Roubalíka), ale i vzorná obsluha personálu restaurace Originál 1869 Hangár a hlavně hráči samotní, kteří se zaujetím sledovali všechny probíhající "boje" a nesobecky fandili všem účastníkům bez ohledu na to, jestli se někomu na dráze dařilo více či méně. Za to všem zúčastněným děkujeme a o to víc se těšíme na další ročník 2019!

Podrobnou reportáž o průběhu celého finálového dne najdete na webových stránkách Xbowlingu Valašské Meziříčí, a to  včetně kompletních výsledkových tabulek.

A tady je jen pár prvních fotek:

DSC 0264m

DSC 0266m

DSC 0300m

IMG 20181023 WA0004v

 IMG 20181023 WA0006v

IMG 20181023 WA0007v

Bowlingový klub Zlín, z.s. je nezisková organizace hráčů všech úrovní a příznivců bowlingu ve Zlíně a okolí.
Vysoká 2094, Zlín
+420 774 020 155
klub@bowlingzlin.cz
www.bowlingzlin.cz
@BowlingZlin.cz

Nezáleží na tom, kdo bowling hraje nebo jakým způsobem ho hraje, každý při něm může strávit příjemné chvíle.


Pojďte a vyzkoušejte si ho sami! Rádi vám pomůžeme a poradíme!