V sobotu 15.6.2019 se uskutečnilo závěrečné kolo Zlínské bowlingové ligy - sezóny Jaro 2019

Tento poslední hrací den byl současně pojat jako slavnostní finále celé sezóny. V rámci duelů každý s každým ve skupině A i B byl přidělován dvojnásobný počet bodů, takže z každého duelu bylo možné "vytěžit" až 10 bodů. A to už mohlo pěkně zamíchat pořadím! :)

Kromě toho byl tento turnaj pojat jako rozlůčková akce s naší "mateřskou" hernou U Barcuchů (kdo neví a nebo zapomněl, tak Barcuchovi s koncem tohoto léta s restaurací a bowlingem končí), o čemž svědčily nejen černé pásky a jiné černé doplňky na tělech hráčů, ale hlavně prostředí a atmosféra při závěrečném vyhodnocení sezóny a předávání cen. Ale o tom až za chvíli...

I přes avizovaná vedra se díky obětavosti obsluhy a trpělivosti hráčů podařilo odehrát všechny plánované zápasy, takže bylo možné šestý hrací den regulérně uzavřít a vyhlásit finální výsledky této sezóny ZBL. Tady jsou:

Skupina B:
Před finále druzí, ale ziskem 38 bodů ze 40 možných (!) v posledním hracím dni vítězové - Valaši (celkem 80 bodů).
Hned za nimi z prvního místa sestoupivší (i díky celkem průměrnému zisku 20 bodů ve finále) Triple X (66 bodů).
Na třetí místo ze čtvrtého se ziskem 28 bodů ve finále posunuli Valaši B (51,5 bodu).
Přesně opačným směrem nakonec zamířili No name se získanými 14 body a celkovými 46 body.
Bohužel, páté místo si udržely - bez zisku jakéhokoli bodíku ve finále - Valašky (6,5 bodu celkem). I přes to se nevzdávají, a proto je obdivujeme, hýčkáme a velebíme! :)

Skupina A naopak a jednoduše:
Malari - dříve čtvrtí, nakonec pátí (+14 bodů, celkem 36,5 bodu).
K.P.O.H. - i když se "fyzicky" nezúčastnili (finále si předehráli), nakonec si ziskem 20 bodů polepšili na čtvrté místo s celkovými 40,5 body.
Tož tak! - byť vítězové předchozí sezóny ZBL, ve finále získali jen 18,5 bodů a tím pádem skončili "až" třetí (48,5 bodu).
Sipoši - nejlepším bodovým výsledkem skupiny A (+28,5 bodů) se "protáhli" až na její druhé místo (nakonec 58 bodů).
Štamgasti - říká se, že udržet se je nejtěžší. Leč oni první byli a první i skončili (+20 bodů, celkem 66,5 bodu).

Nejvyšší nához 255 bodů v této sezóně zahrál Jirka (Malari).
Nejvyššího celkového průměru 188,7 bodu dosáhl Jarda ze Štamgastů (na závěr se mu bohužel nedařilo, do finále totiž vstupoval s fantastickým průměrem 198,2 bodu!).
Nejlepší ženou byla Věrka z družstva K.P.O.H. (průměr 139,6 bodů, nejvyšší nához 188 bodů).
A "specialistou na extrémní výsledky" se stal Vlasťa (taktéž z K.P.O.H.), kterému se podařilo v jedné hře dosáhnout úžasných 88 bodů! :)

Takže tak!

ZBL Finále 2019a Výsledková tabulka.txt


A jaké pak to vyhlášení výsledků vlastně bylo? No, přece "pohřební", vždyť jsme "pochovávali" naši "matičku hernu"! :)

Už od příchodu na turnaj si museli hráči zvykat na morbidní požadavky typu "Tož vypi tu štamprdlu, si na pohřbu, ne?", během hry se museli srovnat s výkřiky "Narazilo se pivo!", případně "Kdo si dá pohřební gulášek?", aby nakonec museli (po "vynucené" konzumaci pečeného vepřového a grilovaných kuřátek) poslouchat jakési pohřební řeči...

Ano, je to tak, vyhlašování vítězů předcházela kondolenční řeč hlavních organizátorů (viz přiložený soubor), po které nezůstalo jediné oko suché a kapesníky měly festival. A co teprve, když došlo k předávání diplomů! Hlavní hřbitovní motiv doplněný o kondolenční hlášky zanechal na všech přítomných hluboký dojem. Však se níže můžete přesvědčit v přiložené galerii. :)

Celý sportovněkulturněspolečenský den byl zakončen přátelským "zapíjením skury" (jak říkáme my, Ostraváci) a diskuzí o věcech bowlingovosvětozlínskonázorových. :)

Vypadá to, že se opět všem zúčastněným celá akce líbila, a litovat samozřejmě mohou především ti, kteří se nezúčastnili! :)

A nakonec jedna velmi pozitivní zpráva: i když herna U Barcuchů už dále nebude k dispozici, Zlínská bowlingová liga bude žít dál, protože většina družstev přistoupila na návrh, že od příští sezóny budeme pokračovat v herně Bowling Club Holešov!

Ať i nadále žije ZBL! Huráááá! :)

A na závěr "pár" dokumentárních snímečků, nacházejících se v naší Galerii (veliké díky Laďovi!):

Bowlingový klub Zlín, z.s. je nezisková organizace hráčů všech úrovní a příznivců bowlingu ve Zlíně a okolí.
Vysoká 2094, Zlín
+420 774 020 155
klub@bowlingzlin.cz
www.bowlingzlin.cz
@BowlingZlin.cz

Nezáleží na tom, kdo bowling hraje nebo jakým způsobem ho hraje, každý při něm může strávit příjemné chvíle.


Pojďte a vyzkoušejte si ho sami! Rádi vám pomůžeme a poradíme!