První polovinu základní části podzimní sezóny ZBL má za sebou skupina A

Ač je to k nevíře, naše liga se nám už láme v půli! Skupina A už má za sebou tři hrací dny a pouhé další tři na ni ještě čekají!

Na celkovém pořadí se nám nic nezměnilo. Stále vedou Štamgasti (+15,5 bodu, celkem 60,5 bodu) těsně stíhaní družstvem ČeŠi (+15 bodů, celkem 58 bodů). Nebývalou měrou se ale rozjeli Valaši (+22,5 bodu, celkem 42,5 bodu), kteří začínají pomalu dotahovat vedoucí dvojici družstev. Standardní výkon bohužel předvedli Sipoši (+7 bodů, celkem 19 bodů), kteří zůstávají na čtvrtém místě daleko za ostatními.

Co se týká výkonů, byl tento hrací den opravdu vydařený:
- nejvyšší počet bodů pro své družstvo (5) získali Jirka Čermák st. (ČeŠi) a Zdeněk Horenský (Valaši), který je současně "autorem" nejvyššího náhozu dne - krásných 223 bodů
- "úroda" dvoustovek byla tentokráte neobvykle bohatá, hodili si ji ještě Jirka Šípek (ČeŠI - 221) a Jarda Večerka (Štamgasti - 202)
- také družstvům jako celkům se velmi dařilo, padlo celkem sedm "pětistovek", z čehož nejvyšší "vyprodukovali" ČeŠi (537)
- nejlepšího hráčského průměru tentokráte dosáhl již zmiňovaný Jirka Šípek (177,3 bodu)

Těsných či jinak zajímavých výsledků bylo tentokráte méně:
Za zmínku určitě stojí duel Ladi Doležala (Valaši) s Jirkou Šípkem (ČeŠi) v prvním kole. Do 9. frame vstupovali oba po nedohozu, Jirka 119 bodů, Laďa 86. Ale zatímco Jirka dokončil hru celkem nevýrazným výkonem 7 1, 9 / a X, Laďa tam "šoupnul" 3 X a 7 a díky hendikepu o čtyři bodíky vyhrál.
A ještě jednou hedikepy: v posledním kole plně uplatnili Valaši jejich "hendikepovou přesilu" v duelu se Štamgasty (na hendikepy 24 : 8) a zvítězili o 14 bodů 452 : 438.

A to je pro tentokráte vše, na viděnou příští týden se skupinou B! :)

V přiloženém souboru samozřejmě najdete podrobné výsledky.

Bowlingový klub Zlín, z.s. je nezisková organizace hráčů všech úrovní a příznivců bowlingu ve Zlíně a okolí.
Vysoká 2094, Zlín
+420 774 020 155
klub@bowlingzlin.cz
www.bowlingzlin.cz
@BowlingZlin.cz

Nezáleží na tom, kdo bowling hraje nebo jakým způsobem ho hraje, každý při něm může strávit příjemné chvíle.


Pojďte a vyzkoušejte si ho sami! Rádi vám pomůžeme a poradíme!