Už je to uděláno, už je to hotovo! :)

Zápasy posledního hracího dne skupiny B nám skončila základní část Zlínské bowlingové ligy sezóny Podzim 2019.

Ačkoli tentokráte lídři této skupiny družstvo Moribundus zaostalo za jeho předchozími výkony (v průměru skoro o 10 bodů méně než v celé sezóně) a ostatní se naopak extrémně snažili (Hrdobci +19 bodů a Valaši B dokonce +20 bodů oproti dosavadnímu průměru), na celkovém pořadí se to už nijak neprojevilo.

Do "velkého finále" a tedy i do bojů o celkové první místo postupují družstva Moribundus (tentokráte +22 bodů) a Hrdobci (+17 b.), družstvu No name (+7 b.), u kterého se minule zdálo, že nastartovalo k velkému útoku na druhé místo, bohužel došel "střelný prach" (možná i díky tomu, že ne všichni měli k dispozici svoje "nádobíčko") a jen tak-tak uhájilo třetí pozici před závěrečným finišem Valachů B (+14 b.). Tato dvě posledně jmenovaná družstva se tedy v lednu příštího roku zúčastní tzv. "malého finále", kde se ovšem bude ještě bojovat o posun do skupiny A následující sezóny ZBL!

Jak to se získanými body dopadlo celkově, se můžete podívat v přiložené tabulce:

Nejužitečnějším hráčem byl tentokráte Zdeňa (Moribundus) se šesti získanými body, nejlepší výkony předvedl jeho spoluhráč z družstva Rostík (nejlepší průměr, dva nejvyšší náhozy). Nejlepší ženou ve všech sledovaných kritériích byla (už standardně) "hrdobkyně" Věrka. :) Vše naleznete v tabulce.

Nejzajímavější hry měli tentokráte asi hoši z No name. Dost často končili velmi těsným (a někdy i nulovým :) ) rozdílem, přičemž mnohdy museli čelit i nepříjemným hendikepům na straně oponentů (ve skóre uvedeny jako součet). Pro příklad možno uvést:
Milan : Ruda (Moribundus) - 129 : 117+4
Milan - Vlastík (Hrdobci) - 138 : 129+4
Milan -Vašek (Valaši B) - 158 : 145+8
Kuba : Libor (Valaši B) - 125 : 118+4, ovšem taky
Kuba : Vlastík (Hrdobci) - 124 : 120+4 a nakonec
Kuba : Ota (Hrdobci) - 162 : 154+8, kdy Kuba měl až do 8. frame čistou hru se skóre 137 a Ota pět nedohozů při skóre 95. Jasná výhra, že? Nikoli! Kuba ukončil hru dvěma nedohozy (8 - a 9 -), zatímco Otík třemi X a 9 a byla z toho nakonec ještě remíza... :) A pak něco dělejte! :)

Tak na viděnou ve finále! :)

 

Bowlingový klub Zlín, z.s. je nezisková organizace hráčů všech úrovní a příznivců bowlingu ve Zlíně a okolí.
Vysoká 2094, Zlín
+420 774 020 155
klub@bowlingzlin.cz
www.bowlingzlin.cz
@BowlingZlin.cz

Nezáleží na tom, kdo bowling hraje nebo jakým způsobem ho hraje, každý při něm může strávit příjemné chvíle.


Pojďte a vyzkoušejte si ho sami! Rádi vám pomůžeme a poradíme!