V sobotu 25. ledna 2020 se všechna družstva sešla k vyvrcholení končící sezóny ZBL.

Již v brzkých dopoledních hodinách se hráči všech zúčasněných družstev (až na jednu výjimku - viz níže) dostavili do zlínské herny Makalu, aby závěrečnými boji čestně a také slavnostně ukončili podzimní sezónu ZBL.

Již dříve odehraných šest hracích dní určilo v každé ze dvou skupin první dvě družstva, která se probojovala do Finále A, zbývající dvě postoupila do Finále B. Ve Finále A, jehož vítěz se současně stal i celkovým vítězem této sezóny naší ligy, se utkala družstva ČeŠi, Hrdobci, Moribundus a Štamgasti, ve Finále B se setkali No name, Valaši a Valaši B. Účastnit se ho měli i Sipoši, ale ti se bohužel z osobních a zdravotních důvodů nedostavili, takže prohráli všechny jejich plánované zápasy kontumačně a skončili tak na posledním místě.

Obě finále se hrála stejným systémem, jako jednotlivé hrací dny základní části, tedy na vzájemné zápasy družstev každý s každým, přičemž po první odehrané hře se hned souboj zopakoval, jen si soupeři vyměnili dráhy. V každé hře se jedním bodem hodnotilo vítězství mezi hráči na stejném řádku, dvěma dalšími body pak vyšší bodový zisk celého družstva. Družstva Finále A a B se vždy po každém takovémto "dvojzápase" na drahách vystřídala.

Aby všichni vydrželi tento skoro sedmihodinový "maraton", zajistili organizátoři pro všechny zúčastněné oběd ze sousední nepálskoindické restaurace Makalu: výborné "chicken pakora" s chlebovými plackami a zelným salátem.

Turnaj proběhl bez jakýchkoli problémů a za všeobecné dobré nálady, družstva se střídala dle připraveného rozpisu, hráči se snažili (a také veselili), a než jsme se nadáli, bylo zde vyhodnocení výsledků a tedy i celkového pořadí družstev v této sezóně ZBL.

Finále B po závěrečném "bratrovražedném" boji vyhráli Valaši (27 bodů) před družstvem Valaši B (19 bodů). Těsně za nimi pak zůstalo družstvo No name (14 bodů).

Finále A bylo také napínavé až do konce a ze zpětného pohledu mohla první místo získat dokonce tři družstva! Nakonec ale vítězství uhálili po celou dobu výborně hrající Štamgasti (24 bodů), na druhé místo se překvapivě vyhouplo družstvo Moribundus (19,5 bodu) a jen těsně třetí skončili ČeŠi (15,5 bodu). Hrdobcům se tentokráte vůbec nedařilo a skončili těsně pod stupni vítězů bez jediného vítězství. Nutno ještě podotknout, že Štamgastům se jako prvnímu družstvu v historii ZBL i dřívějšího BRBL podařilo obhájit prvenství v této soutěži!

Jako obvykle pak následovalo slavnostní vyhodnocení a předání cen všem družstvům a také nejlepším hráčům sezóny. Těmi byli: