V pondělí 29.6.2020 proběhl v herně Pádím na Tržnici ve Zlíně druhý turnaj série "Pádím létem 2020"

Tentokráte se jednalo o soutěž dvojic. Sešlo se jich celkem osm a šestnáct hráčů je - jak se ukázalo - počet, který se blíží limitům této herny. Technické problémy s elektronikou trošku prověřily schopnost organizátorů improvizovat a také trpělivost hráčů :), ale nakonec vše proběhlo tak, jak bylo potřeba.

V rámci šesti her základní části se pořadí na prvních místech neustále měnilo, ale po čtyřech hrách se tam přece jen usadila skupinka, která už mezi sebe nikoho nepustila, postup si pohlídala a jen si pozice mezi sebou občas vyměnila. Pro postup do finále bylo tentokráte potřeba nahrát minimálně 1800 bodů (tedy průměr 150 bodů na hráče a hru), což se nakonec podařilo dvojicím Petr Kowalczyk / Milan Krčma st. (1886 bodů), Laďa Doležal / Rosťa Illík (1863 b.), Jarda Matějíček / Honza Vaculík (1801 b.) a s jediným bodem ztráty na ně i smíšené dvojici Maruška Šípková a Jirka Čermák st. Je dobré na tomto místě zmínit i "rodinnou" dvojici Rudu a Tomáše Bartoníkovy, kteří po slabším začátku postupně zlepšovali své výkony a nakonec skončili jen o 17 bodů za postupovými pozicemi.

Finále se hrálo na dvě hry od nuly a k nim se připočetl průměr ze základní části jako hra třetí. První finálová hra se nevydařila Laďovi s Rosťou, kteří se rázem ocitli "pod bednou", naopak se velmi zadařilo Marušce s Jiřím, takže se vyšvihli až na místo druhé. Druhou hru pro změnu pokazili Jarda s Honzou, kteří tak spadli na konečné čtvrté místo. Třetí byli nakonec Laďa s Rosťou a druhé místo už nepustili Maruška s Jirkou. Turnaj zaslouženě vyhráli Petr s Milanem, když Petr dosáhl nejlepšího průměrného náhozu jak v základní části (163,5), tak ve finále (179,5) a Milan mu statečně sekundoval.

Na všechny podrobné výsledky se můžete podívat v následující tabulce:

Pádím létem 2020 2

A protože se jedná o dlouhodobou soutěž jednotlivců, je potřeba informovat i o vývoji v tabulce celkové. Na prvních místech se nic moc nezměnilo, jen si lídři vyměnili pozice :) a trošku odskočili ostatním:

Pádím létem 2020 2all

Máme ale před sebou ještě tři turnaje, takže se vše ještě může změnit!

Tak na viděnou za čtrnáct dní při turnaji trojic! :)

Bowlingový klub Zlín, z.s. je nezisková organizace hráčů všech úrovní a příznivců bowlingu ve Zlíně a okolí.
Vysoká 2094, Zlín
+420 774 020 155
klub@bowlingzlin.cz
www.bowlingzlin.cz
@BowlingZlin.cz

Nezáleží na tom, kdo bowling hraje nebo jakým způsobem ho hraje, každý při něm může strávit příjemné chvíle.


Pojďte a vyzkoušejte si ho sami! Rádi vám pomůžeme a poradíme!