Máme za sebou poslední turnaj letošní letní série, čímž byl druhý turnaj jednotlivců

Oproti avizovaným 16 hráčům se jich sešlo jen 13, ale ti nejdůležitější, tedy ti, kteří bojovali o nejvyšší celková umístění, si závěrečný díl tohoto seriálu ujít nenechali. :)

Systém byl standardní pro tuto sérii, takže šest her základní části a pak finále TOP 4 dvě hry od nuly plus průměr z kvalifikačních her.

Už od začátku nasadil strhující tempo lídr celkové tabulky Jirka Čermák st., který po prvních dvou hrách vedl o skoro padesát "kolků" před druhým Honzou Vaculíkem. Pak už ve velmi těsném závěsu (celkově rozdílem pouhých 13 bodů) byli na třetím místě Jarda Matějíček následovaný Laďou Doležalem, Jirkou Bučkem, Milanem Krčmou st. a Péťou Kowalczykem.

Po dvou třetinách kvalifikace zůstal na prvním místě Jirka, který ovšem začínal trošku "ztrácet dech", takže se na něj zbytek startovního pole pomalu dotahoval. Na druhé místo se vytáhl Jarda, ke kterému až ze šestého "doskočil" Milan, a hned za nimi byl předtím až sedmý Petr. Tato část turnaje se vůbec nepodařila Honzovi, který spadl z druhého až na sedmé místo.

Ve třetí třetině (tedy v posledních dvou hrách kvalifikace) se k mohutnému náporu vybičoval Jarda Matějíček, který ziskem rovných 1000 bodů základní část tohoto turnaje vyhrál. Těsně druhý skončil již ne moc v pohodě hrající Jirka Čermák st. (987 b.), třetí příčku "urval" Péťa Kowalczyk (937 b.) a jen o tři bodíky za ním byl poslední finalista Milan Krčma st. (934 b.). Na prvním nepostupovém (tedy pátém) místě se "zjevil" Rosťa Illík (915 b.), který předtím trvale "okupoval" osmou příčku. Škoda, že nezačal "útočit" dřív, mohlo to být i na postup... :)

A jdeme do finále. Favorit a lídr celkové tabulky Jiří Čermák st. se už bohužel "neprobudil" a tak po nevýrazném výkonu skončil na neoblíbeném čtvrtém místě. Naopak o prvním místě se zdálo být jasně rozhodnuto, protože Petr Kowalczyk nehleděl na soupeře a pečlivou hrou si dobrý výsledek pohlídal. Nakonec se skutečně stal vítězem turnaje, ale díky hendikepům a horšínu průměru ze základní části jen o 1,5 bodu (!!!) před druhým Jaroslavem Matějíčkem, který zaslouží pochvalu za velmi dobré výkony v průběhu celého turnaje. Zbývající třetí místo obsadil Milam Krčma st., který si tak aspoň trošku vyhraným loveckým salámkem :) vynahradil to, že musel jako jediný předehrávat základní část už ve čtvrtek.

Vítěz získal tradiční originální "minipohár" (skleničku), všichni finalisté něco dobrého (tekutého i pevného), našla se jako vždy i cena útěchy. :)

Tím skončil poslední prázdninový turnaj v naší "domovské" herně Pádím ve Zlíně. Už teď se ale můžeme těšit na obnovenou Zlínskou hospodskou bowlingovou ligu, která začne prvním hracím dnem v pondělí 7. září t.r.
Tož na viděnou! :)

Nezapomeňte se podívat i pod výsledkovou tabulku a fotky, najdete tam vyhodnocení celé série "Pádím létem 2020"! :)

A tady je celá výsledková tabulka druhého turnaje jednotlivců:

Pádím létem 2020 5

Tady je pár foteček (víc jsme jich nezískali):

Po skončení turnaje jednotlivců a spočítání všech bodů došlo na vyhlašování celkových výsledků série "Pádím létem 2020". Zúčastnilo se jí celkem 26 hráčů, což je na "letní okurkovou sezónu" a "nenaučenou" zlínskou hráčskou komunitu z našeho pohledu pěkné číslo. Jak to tedy celé dopadlo?

Již před začátkem posledního turnaje měl první místo celkem jasné Jiří Čermák st., kterému stačilo uhrát pouhé dva body (předposlední místo), aby ho o vítězství nemohl nikdo připravit. Umístěním ve finále tedy svou dominanci jenom potvrdil (celkem 69 bodů).

Druhé místo celkově si výborným výsledkem i v závěrečném turnaji pojistil Jaroslav Matějíček (59 bodů).

Na dalších pozicích došlo k bodové shodě, ale protože Milan Krčma st. měl lepší nejlepší umístění v celé sérii, získal třetí místo.

Tím přeskočil Jana Vaculíka, který skončil "o prsa" čtvrtý (oba 51 bodů).

Absence v předposledním turnaji může litovat Petr Kowalczyk, protože mohl celkově dopadnout mnohem lépe - takto "jen" páté místo (50 bodů).

Všem vítězům velice blahopřejeme. Však jsme je za to i patřičně odměnili (viz foto - až bude). :)

Ceny ale dostali i všichni ostatní zúčastnění, a to buď formou čokolády a nebo alespoň oblíbené oplatky.

Na závěr došlo i k losování "náhodných" cen, které opět mohl získat kterýkoli z účastníků. A tak si obálku se stokorunou odnesl Libor Smoček, dvě stovky vyhrál Tomáš Bartoník, tři sta korun Rosťa Illík a soudeček piva Heineken (sponzorský dar firmy Pádím.cz) Miloš Petřík.

Soutěž se organizátorům podařila dle představ, hráčům se líbila a tak jedinou "kaňkou" na této jinak všestranně vydařené akci bylo to, že jsme v rámci euforie a oslav zdárného dokončení zapomněli udělat fotky celkových vítězů! :( Tímto se jim kajícně omlouváme a zveřejňujeme alespoň fotografii cen pro celkové vítěze i všechny ostatní účastníky!