Rekordní počet hráčů se sešel k odehrání předposledního turnaje naší letní série

Tímto turnajem byla tzv. "devítka" (komu to nic neříká, může nahlédnout do našeho článku Typy turnajů) a přišlo si ji zahrát 20 hráčů a hráček (včetně čtyř úplných nováčků, což nás těší nejvíce). Všech pět drah tedy bylo naplněno "až po strop". :)

Standardně se hrálo šest her základní části po níž se čtyři nejlepší "poprali" ve finále o pozice nejvyšší. V základní části kupodivu většinou nepadala žádná závratná čísla, jak by se na "devítku" slušelo, ale výkony byly velmi vyrovnané, takže se hráči na předních pozicích neustále měnili a šance na postup do finále měla až do poslední hry víc jak polovina zúčastněných! Nakonec ale do finálových bojů postoupili: Slávek Matějíček (1184 bodů), Jirka Šípek (1169 b.), Jirka Čermák st. (1165 b.) a doplnil je pro všechny a hlavně pro něj samotného překvapivě Zdeňa Horenský (1148 b.), který posledním náhozem 266 bodů (!) přeskočil o pouhých pět bodíků Miloše Petříka, který tak skončil na prvním nepostupovém místě. Tento nához byl současně i nejvyšším náhozem dne. A když už jsme u toho: druhým nejvyšším a současně nejlepším ženským náhozem 240 bodů se může chlubit Věrka Blažková. Oběma gratulujeme!

Finále se hrálo taktéž standardně, tedy dvě hry od nuly plus průměr ze základní části. Zde už se "rozjetý vlak" Zdeněk Horenský nezastavil a dvěma dvoustovkami se celkem s přehledem vyšvihl na první místo a celý turnaj vyhrál. Druhé místo si také velmi slušnými náhozy udržel Jiří Šípek, na třetí tak bohužel spadl Jaroslav Matějíček a čtvrtý skončil Jiří Čermák starší. I tak to ale byla "bitva" jako hrom, na což (i na výsledky základní části) se můžete podívat v následující tabulce:

Pádím létem 2020 4

A jak nám dnešní turnaj zamíchal s celkovým pořadím? Díky velkému počtu přidělovaných bodů (za každého účastníka jeden) a neúčasti některých "spolufavoritů" celkem zásadně. Jirka Čermák si ovšem jeho pozici "na čele pelotonu" naopak ještě více upevnil. Více se dozvíte v tabulce:

Pádím létem 2020 4all

Další pěkný turnájek máme za sebou. Trošku nás jenom mrzí to, že někteří hráči odešli ihned po odehrání svých šesti her a nepočkali ani na vyhlášení postupojících do finále, natož na výsledky celého turnaje. Je to nejen "bowlingově nespolečenské", ale mohli se připravit o případný postup (výsledky byly skutečně velmi otevřené a postupující se nedali předem odhadnout) a především se připravili o "cenu útěchy", kterou jsme měli pro ty "méně šťastné" připravenou. Tak snad se poučí pro příště...

Za čtrnáct dní se sejdeme u posledního turnaje této letní série (bude to klasický turnaj jednotlivců), ale protože budeme na závěr vyhodnocovat i celkové výsledky a tím se dost zdržíme (cen bude opravdu hodně!) *), začne turnaj už v 17 hodin a základní část bude omezena jen na 15 hráčů! Ostatní si budou muset odehrát svých šest "kvalifikačních" her v rámci předkola, které proběhne někdy v průběhu příštího týdne - termín ještě upřesníme. Takže kdo se přihlásí první, nemusí do herny chodit dvakrát! :) Tímto se omlouváme za tuto změnu, ale standardním způsobem bychom končili až někdy kolem půlnoci...

 

*) A ještě malý dovětek k těm cenám: máme připraveny nejen ceny pro nejlepších cca deset hráčů/ek a pro všechny ostatní aspoň malou pozornost, ale máme nachystané i ceny, které se budou losovat - může je tedy získat každý, kdo se zúčastnil aspoň jednoho z těchto pěti turnajů! A povídá se, že to nebudou jen ceny věcné, ale že by se tam měly někde "potulovat" i nějaké stokorunky! :) Takže doufáme, že se slavnostního vyhlášení zúčastní co nejvíce hráčů! Těšíme se! :)

 

A nakonec ještě pár obrázků:

Bowlingový klub Zlín, z.s. je nezisková organizace hráčů všech úrovní a příznivců bowlingu ve Zlíně a okolí.
Vysoká 2094, Zlín
+420 774 020 155
klub@bowlingzlin.cz
www.bowlingzlin.cz
@BowlingZlin.cz

Nezáleží na tom, kdo bowling hraje nebo jakým způsobem ho hraje, každý při něm může strávit příjemné chvíle.


Pojďte a vyzkoušejte si ho sami! Rádi vám pomůžeme a poradíme!